SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
Lovely Runner (2024)Yesterday at 7:51ees
The Shrine (2024)Вто 23 Апр - 23:44AniTo
The Shrine (2024)Вто 23 Апр - 23:31AniTo
Lovely Runner (2024)Вто 23 Апр - 20:56zezata
Crash Landing on You (2019/2020)Вто 23 Апр - 17:22Lightsleeper
Bloodhound/Hunting dogs (2023) Пон 22 Апр - 11:54Maggi
20th Century Girl (2022)Съб 20 Апр - 22:16ees
Tropical Night (TBA)Съб 20 Апр - 17:17AniTo
Maestra: Strings of Truth (2023/2024)Пет 19 Апр - 21:04danko11
Record of Youth (2020)Сря 17 Апр - 11:50AniTo
Намерете ни в:

Go down
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Режисьорски грешки. Empty Режисьорски грешки.

Нед 25 Мар - 19:14
В много от любимите ни азиатски филми и сериали, попадаме на сцени, в които явно си личи недоглеждането на снимачния екип. Такива грешки не променят желанието ни за гледане, защото ние сме си най-големите любители на азиатското и прощаваме всичко.
Но не можем и да подминем с лека ръка такива неща, затова реших, че тук е мястото на "зорките очи" на българския фен.
Започвам с един сериал, с участието на моята най-голяма слабост - Рейн. Сериалът е: "The Fugitive: Plan B" (2010). Епизодът е 05. И всичко започва в 50-тата минута. Следват и кадрите, които успях да "щракна". Обърнете внимание на обувките на "лошата кака". Веднъж са с токове (и то какви), после са гуменки, после пак токове, после пак гуменки... и това в рамките на 5 минути от епизода и два "дармона"(бой) и едно преследване по улиците на... там където са:
Spoiler:
Изглежда, въпреки напечените ситуации, мацката в черно има време да смени "дрешките" на краката си. cheers На това му се вика: "Да запазиш хладнокръвие в най-важния момент"
Евала ти, режисьоре! lol!
rdmn
rdmn
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 645
Дата на присъединяване : 31.12.2011
Години : 48
Местожителство : София

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Нед 25 Мар - 20:52
Супер темичка.
Често, често забелязваме разни гафове кои по-големи, кои по-малки. Аз някак свикнах да ги приемам и с тях.
Има едно нещо, обаче, което много ме дразни. Съжалявам, че не мога да сложа клипче или снимка.
Типичен пример - иначе любимия ми You're Beautiful.
В предпоследната серия /май/ Го Ми Нам е в Япония и незнайно как, тя тръгва с големия си куфар на някакъв главен път да спира такси (защо не си повика отв хотела???). От падналото като от небето такси, изскача Те Гьонг. Явно момчето има телепатични способности. Приемам. Но и добре му работи телепорта, защото следващата сцена е сред някаква полянка, до антична крепост - точно там са решили да са изясняват двамката. И след (не)ползотворния разговор, мацката тръгва, а младежа я хваща за ръка, те са с гръб един към друг.Го Ми Нам говори, подсмърча, клати глава, а когато дават партньора й отпред - се вижда как Го Ми Нам стои като статуя. По същия начин и Те Гьонг се обяснява участвайки в сцената с тяло и клатейки глава, а когато го снимат от към гърба все едно е вцепенен. Защо така?
Виж, обърнати места на бенки, обици и скоростно преобличане /видимо излишно/ на актьорите вече не ми правят впечатление, явно съм претръпнала. Такива сцена като гореописаната, обаче, отнема на 50% от емоцията на момента. Как може някой да смърча и реве като магаре, а в профил да е спокоен като сфинкс.?
За следващото изказване ще гледам да приложа снимков материал smilies
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Нед 25 Мар - 22:42
И понеже съм на вълна "Беглецът: План Б", само да допълня, че на много места след лудо "пешеходно" преследване, главнитв герои са задъхани и се потят като магарета, но не и баце Рейн. Стои си невъзмутимо с якенцето и по него няма и една капчица телесна течност.
И така гледаме в 7-ми епизод, старт около 54-тата минута. Полицайчето вижда и подгонва Джи У. Гонят се, гонят се и се настигат при един басейн. Полицаят е потен, а Рейни - не:
Spoiler:
До тук - добре. Възможно е. Някои хора се потят по-малко. Въпреки, че след една такава гонитба, при градусите в Макао и облечени по този начин... сигурно има проблем с потните жлези.
Следва битка в басейна и двамата излизат като мокри кокошки от него:
Spoiler:
Секунди след това, тениската и потникът са изсъхнали, на Рейни косата вече е като след сешоар( с много леко загатване на влага) и една единствена капка вода на лявото му рамо.
Spoiler:
Окей, при тези високи температури, сигурно всичко изсъхва бързо (но някои хора не се потят изобщо).
И като за финал, сцена на входа на хотела, където дори и дънките са се изсушили, забелязваме как тече вода по окованите с белезници ръце и моят любимец е с мокро и доста секси изглеждащо поради този факт тяло.
Spoiler:
Откъдето ми изниква следното недоумение: Топло е. Но моят човек не се поти, когато е с кожено яке, но дрехите изсъхват бързо, защото е топло, но като е толкова топло, аджеба, защо пред хотела, телата не са изсъхнали, а уж бяха. А може и да са потни, обаче някои хора не се потят дори когато са облечени с кожени якета, но когато са без яке вече се потят. Или може би, все пак не са потни, а са мокри от къпането в басейна, обаче уж още там бяха изсъхнали...Щот е топло.
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Нед 25 Мар - 23:03
Сега пък ти, мила хлъц, физика не си ли учила.Това е до физика, физика, такава му е физиката.
Къде се получава конденз, капчици де.
Върху по студеното тяло.
А колко е температурата на бате Рейн по целзий - 100.
Горещото момче, не е ли така?
Така че, нема как да се изпоти, или мокро да задържи,
твоето момче гори, и ти заедно с него, нали?
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Нед 25 Мар - 23:43
Пак ме разгада. Няма скрито-покрито от зоркия ти поглед, мила Лу.
Само дето, ако ми се случи да съм до момчето, няма да има време да горя . Най-вероятно ще избухна в буен пламък и дотам ще съм :bom:
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Пон 26 Мар - 10:02
Ха-ха, не подценяваш ли бате Рейн.
Не си сигурна, той как щтъ хлъцни.
Бе, докат не изпаднеш в подобна ситуация, не знаш,
ще гориш ли ще гърмиш ли, ще заспиш ли?
Требе се проба. ;)
mayass
mayass
мастър в преводите
мастър в преводите
Брой мнения : 395
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 49
Местожителство : Радомир
https://www.facebook.com/mayakuzmanova

Режисьорски грешки. Empty Режисьорски грешки

Чет 29 Мар - 22:31
Веднага се сещам за "Спомени от Бали". Колкото ми хареса историята, толкова забележки имам към режисьора;) Ще се поразровя и после ще докладвам със снимки...
danko11
danko11
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 1609
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 34
Местожителство : Перник
https://stupid-dreams.bulgarianforum.net

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Пет 19 Дек - 21:11
Членове на снимачния екип в кадър, грешки в последователността на движенията или в логиката на историята. Има ги! Дори и в любимите ви сериали!

Режисьорски грешки. Axn-tv-mistakes-620x348

(Кварталът на богатите) Доколкото знаем, мъртъвците не могат да сменят позициите си. Но явно не познаваме възможностите на Мариса!
Режисьорски грешки. Axn-tv-mistakes-10

_________________
Щастието се състои в
доброто здраве и в късата памет.

Режисьорски грешки. Tumblr_nc68unisnb1thk7a6o1_400
rdmn
rdmn
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 645
Дата на присъединяване : 31.12.2011
Години : 48
Местожителство : София

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Съб 24 Яну - 8:49
Това към грешките ли, към хумора ли върви?
Kадър от сериала "Dating Agency Cyrano". Мадамата има супер крака и изглежда страхотно... отпред.
Режисьорски грешки. 7869750W
Sponsored content

Режисьорски грешки. Empty Re: Режисьорски грешки.

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите