SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Aseudal Chronicles (2019) Manhol10Aseudal Chronicles (2019) I30g9910Aseudal Chronicles (2019) Partno10Aseudal Chronicles (2019) What-s10
КПОП РАДИО
Latest topics
Innocence (2020)Yesterday at 23:57DaNi
OK! Madam (2020)Yesterday at 23:22DaNi
OK! Madam (2020)Yesterday at 23:20DaNi
When My Love Blooms (2020)Сря 23 Сеп - 22:52chorni
Love Again (2019)Сря 23 Сеп - 22:49chorni
Kahogo no Kahoko (2017)Нед 20 Сеп - 20:58Ками
My Prettiest Moments (2020)Нед 20 Сеп - 15:49danko11
Bad Boys J-The Movie (2013)Нед 20 Сеп - 15:37danko11
Dating In The Kitchen (2020)Нед 20 Сеп - 15:28Ками
Намерете ни в:








Go down
VickYi
VickYi
младши преводач
младши преводач
Брой мнения : 90
Дата на присъединяване : 08.10.2017

знаме Aseudal Chronicles (2019)

on Пон 20 Май - 21:17
Aseudal Chronicles (2019) Asedal10


Хрониките на Асдал
Aseudal Chronicles / Arthdal Chronicles / 아스달 연대기


Страна: Южна Корея
Режисьор: Ким Уон Сук
Сценарист: Ким Йонг Хьон & Пак Сан Йон
Канал: tvN
Епизоди: 18
Време на излъчване: Събота & Неделя, 21:00
Период на излъчване:
Част 1: Децата на пророчеството - 1 юни - 16 юни, 2019
Част 2: Преобърнато небе, пробуждане на Земята - 22 юни - 7 юли, 2019
Част 3: Ас, началото на всички легенди - 7 септември - 22 септември, 2019


Участват:


Сонг Джунг Ки като Ън Сом
Чанг Донг Гон като Тагон
Ким Джи Уон като Таня
Ким Ок Бин като Теара


Асдал (племе "Сеньок", Декан):
Ким И Сонг като Сан Унг
Пак Хе Джун като Му Бек
Пак Бьонг Ън като Дан Бьок
Пак Хьонг Су като Гил Сон
Хуанг Хи като Му Гуанг
Ки До Хун като Янг Ча

Асдал (племе "Hwinsan"):
И До Кьонг като Азарон
Сон Сук като Аза Сакан
Чанг Юл като Аза Йон
Чу Джа Хьон като Аза Хон

Асдал (племе "Хе"):
Чо Сонг Ха като Ми Хол

Племе "Уахан":
Шин Джу Хуан като Дал Се

Резюме: Действието се развива във въображаемата земя на Асдал в древни времена.
Ън Сом (Сонг Джунг Ки) е роден със съдбата да донесе разруха на Асдал. Заради усилието на майка му да го спаси, той минава през тежки времена и пораства. Той се появява отново в Асдал.
Тагон (Чанг Донг Гон) е борбен герой за Асдал. Той е проправил пътя на Асдал да стане просперираща градска нация и е най-влиятелният човек в Асдал. Мечтата му е да стане първият крал на Асдал.
Таня (Ким Джи Уон) е родена със същата съдба като Ън Сом. Тя е наследница на племето "Уахан".  Минавайки през трудности, тя осъзнава мисията си. Тя живее под най-високата чест и мечтата й е да стане политик.
Теара (Ким Ок Бин) е последната потомка на раса, напълно различна от човешката. Амбицията й не познава граници.





Субтитри благодарение на: VickYi & ilina & DaNi
Редакция благодарение на: Bistra & Danko


Прогрес:

Част 1: Децата на пророчеството
Епизод 1: 100%/100%
Епизод 2: 100%/100%
Епизод 3: 100%/100%
Епизод 4: 100%/100%
Епизод 5: 100%/100%
Епизод 6: 100%/100%

Част 2: Преобърнато небе, пробуждане на Земята
Епизод 1: 100%/100%
Епизод 2: 100%/100%
Епизод 3: 100%/100%
Епизод 4: 100%/100%
Епизод 5: 100%/100%
Епизод 6: 100%/100%

Част 3: Ас, началото на всички легенди
Епизод 1: 100%/100%
Епизод 2: 100%/100%
Епизод 3: 100%/100%
Епизод 4: 100%/100%
Епизод 5: 100%/100%
Епизод 6: 100%/100%


Последната промяна е направена от VickYi на Пон 23 Сеп - 15:03; мнението е било променяно общо 19 пъти

_________________
오늘 걷지 않으면 내일 뙤어야 한다!
If you don't walk today, you must run tomorrow!
VickYi
VickYi
младши преводач
младши преводач
Брой мнения : 90
Дата на присъединяване : 08.10.2017

знаме Re: Aseudal Chronicles (2019)

on Съб 1 Юни - 23:48
Sanung Niruha - Сан Унг Нируа *баща на Тагон
Asa Ron Niruha - Азарон Нируа
Kansareu Niruha - Кансаръ Нируа

Aramun Haesulla - бог Арамун Хесула
Isodunyong - Исодон Йонг *богиня на Заснежената планина
Inaishingi - Инаишинги
Airuju - Айруджу * бог на началото и края на света
Raknruv - Ракнрув
Ragaz - Рагаз
Remus - Ремус
Yeolson - Йол Сон / татко Йол Сон
Choseol - Чо Сол / майка Чо Сол
Buksoe - Бук Се
Mungtae - Мунг Те
Doldol - Дол Дол
Teodae - То Де
Dalsae - Дал Се
Doti - До Ти
Olmi - Ол Ми
Oryk - Орюк
Maksae - Мак Се
Risan - Ри Сан
Asa Sin - Аза Шин
Hae Tuak - Хе Туак
Daraburu - Дара Буру * богиня на племе Сеньок
Harim - Харим
Yeobi - Йоби
Narin - Нарин
Lady Chaeeun - Че Ън
Gitoha - Гитоха
Urumi - Уруми
Sodang - Со Данг
Pyeonmi - Пьон Ми
Saya - Сая
Daedae - Де Де
Nunbyeol - Нун Бьол *сестра на Че Ън
Geomae - Го Ме
SYOREUJAGIN- Шоруджан
Tohu - То Ху
Chobal - Чо Бал
Sateunik - Са Тъник
Olmadae - Олма Де
Goldu - Голду
MOMYEONGJIN - Мо Мьонг Джин
Ipsaeng - Ип Сенг
Seuchon - Су Чон

Helper - Помощник
Kanmoreu - Канморъ

Нируа: почтена титла
Georueumihon - Горукъмихон *титла
Saehanmanop - Сеханманоп

Igutus - племе Игът (игъти)
Neanthal - племе "Неантал" (неантал; неантали)
Saenyeok Tribe - племе Сеньок (сеньоки)
Ago Tribe - племе Аго
Hopi Tribe - племе Хопи
Asa Clan - клан Аза
Agaji - Агаджи
Anja Tribe - племе Анджа
Wabi Tribe - племе Уаби
Mulgil Tribe - племе Мулгил
Atturad - Атърад *град
Gitbadak - Гитбадак *град
Doldambul - Долдамбул *град
Jubinol - Джубинол *град
Сарам
Ollimsani - Олимсани *ритуал
geulbal - Гълбал *писмо
йомари *шпионин
susu - сусу *чичо
Heaven Lake - Езеро "Ханъл"
White Peak Mountain - Заснежената планина
White Mountain Tribe - племе от Заснежената планина
The Plains of the Moon - Равнините на Луната
The Farewell of the Moon - Прощаването на Луната
the head of the Tigers - главата на Тигрите
The Great Black Cliff - Великата черна скала
The Great Hunt - Големият лов
Arthdal Union - Съюз Асдал
The Crescent Moon Festival - Фестивалът на Полумесеца
The Head Priest of Arthdal - Върховният жрец на Асдал
Azure Comet - синята комета
dujeumsaengs - джунсенгс - варвари
salt desert - пустиня от сол
The Sea of Tears - Морето от сълзи
The Great White Wolf's prophecy - пророчеството на Великата бяла вълчица
the Spirit of Flowers Ceremony - церемонията на Духа на цветята
Sacred Trial - Свещено изпитание
Sacred Smoke - Свещеният дим
the Union Palace - Двореца на съюза
White Peak Mountain's Hearts - планинците
Hard Stones - скъпоценни камъни
Union leader - водач/вожд на Съюза
the Bachi Guild - гилдията Бачи (сдружение на търговците)
the Sacred Court - Свещения съд
Bichwisan - Бичисан *вид отрова, която е безцветна, без миризма и безвкусна
Aniartz - Аниарц
commander-in-chief of the army - главнокомандващ на армията
danggeuri - дангъри *жрица
wimaengryeong - уименрьонг *мобилизиране на войници за защита на съюза
the Black Land - Черната земя
the Big Bear - Черната мечка
Oraha - ораха
The Hammer of Wind - Чукът на вятъра
The Great Shrine - великият храм
Cheonbuin - чонбуин - трите небесни предмета
beogeumbari - богъмбари - извънбрачно дете
Fortress of Fire - Огнена крепост
the Wailing Forest - Гората на Плача
the Great Gochiju Rock - Великата скала Гочиджу
the Red Claw - Червеният нокът
Alseom - Алсом *град
GGACHI CAVE - пещера Качи
Звездната камбана на Аза Шин
Hasi Mountain - планина Хаши

Haramahamen - Харамахамен
Miruhisha - Мируша

BENETBEOT - бенетбот (близнаци)
sorghum - соргум (някакъв алкохол)
byeoldaya - бьолдая
Xabara - Шабара *титла (водачка)
Master Hotau - господаря Хотау
TAPIEN - Тапиен
KARIKA - Карика
Sabwe Hill - хълмът Сабуе
Hasiwakan Valley - долината Хашиуакан
Bowu - Бо У
Gadeul Tribe - племе Кадъл
Guika - Куика
Гохамсани - ритуал
White Snake Valley - долината на Бялата Змия

the Children of Shahati - Децата на Шахати
the Black Tongue - Черния език

Manteiv - Мантиев
AGOHA FOREST - гора Агоха
TAE MAJA - Те Маджа
Geomeuldun- Гомълдун *град
Ggachinol Tribe - племе Гачинол
Bakryangpung -Бакрянгпунг
Yeondal Tribe - племе Йондал
Heukgal - Хък Гал
Garamal Tribe - племе Гарамал
Гил Сон Gilseon
Warriors of the Gods - Воините на боговете

Ishillobu dikeva - Ишилобу дикева

 the Crescent Dagger - Камата на Полумесеца

Yesran - Йезран
Myo clan - клан Мьо
clan Tae - клан Те
the dance of the waterfall - танца на водопада
MIRUSOL - Мирусол
the Great Waterfall - Великият Водопад
the Land of Light - Земята на Светлината
the Judgment of the Waterfall - Присъдата на Водопада

_________________
오늘 걷지 않으면 내일 뙤어야 한다!
If you don't walk today, you must run tomorrow!
Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите