SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
My Lovely Liar (2023)Today at 10:24Lightsleeper
Молба за преводЧет 2 Май - 11:51Andriana99
1000 Won Lawyer/One Dollar Lawyer (2022)Сря 1 Май - 21:26ScarletFlower
The King's Affection (2021)Сря 1 Май - 21:23ScarletFlower
Поздрав с песента Вто 30 Апр - 17:35ilina
Да се запознаемВто 30 Апр - 11:46Andriana99
Песента, която слушам, е...Пон 29 Апр - 19:27danko11
2037 (2022)Пон 29 Апр - 12:09AniTo
2037 (2022)Пон 29 Апр - 12:08AniTo
Намерете ни в:

Go down
HuKuTy
мастър в преводите
мастър в преводите
Брой мнения : 110
Дата на присъединяване : 08.01.2012
https://www.facebook.com/profile.php?id=1172328706

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Пон 30 Апр - 22:04
Здравей desini!Аз като един от преводачите ще се осмеля да ти отговоря!Да сериала е преведен и е даден за редакция!Тъй като лу работи по много проекти нещата не стават бързо!Затова няма точна дата!Но влез в раздел онлайн там мисля че го има до 5 или 6ти!За сега само това мога да ти кажа
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Вто 1 Май - 2:56
Тъй като субтитрите изискват повече оглеждане и консултация, защото
стилът трябва да отговаря що годе на епохата , а изказът е доста тромав ,
и по-бавно се прави редакцията, оглежда се от всички страни, по няколко пъти, от няколко човека.
Смятах от утре да го пускам, но сега има други пуснти по тракерите.
Ако се пуснат всички, някои от сериалите ще останат по-незабележими и могат просто да бъдат подминати, а това до известна степен омаловажава труд на хората отделилите от ценнното си време за почивка и отдих, за да направят субтитрите и зарадват зрителите,. Все едно да вложиш сърцето и душата си в един подарък,
а той да остане незбележим и неодоценен.
Следи тук за субтитрите, след пепеляшко, ще качвам този-тук . Сега сме до 7-ма.
С две думи от дугата седмица по 2 на седмица тук във форума.
След принца на покрива, по тракерите.
avatar
desini
Планински кристал
Планински кристал
Брой мнения : 26
Дата на присъединяване : 16.04.2012

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Вто 1 Май - 14:15
Много благодаря и на двете за отговорите ви. Значи скоро ще мога да гледам сериала, зарадвахте ме. Ще чакам с нетърпение и още веднъж благодаря за удоволствието което ни подарявате да гледаме с български субтитри тези хубави корейски сериали. ❤
dandeli0n
dandeli0n
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 37
Дата на присъединяване : 29.12.2011
Години : 30
Местожителство : Добрич

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Сря 2 Май - 9:18
Ники, мила кажи ми, че пазиш 16-ти епизод... :?: Ако е така, моля те копни ми от 620 до края, че са се резнали в поста ти.
HuKuTy
HuKuTy
мастър в преводите
мастър в преводите
Брой мнения : 110
Дата на присъединяване : 08.01.2012
Години : 38
Местожителство : Бургас
https://www.facebook.com/profile.php?id=1172328706

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Сря 2 Май - 11:15
ето гииииииии


Spoiler:
dandeli0n
dandeli0n
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 37
Дата на присъединяване : 29.12.2011
Години : 30
Местожителство : Добрич

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Сря 2 Май - 16:13
Message reputation : 100% (1 vote)
Супер cheers Мерси много (:
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Сря 2 Май - 19:24
ВАЖНО!!!
Mилички, тук в 7-ми шаманката се обръща към единия войник ли е, стража ли е
с думите офицер.
Какъв е този офицер.Имало ли е такива звания.
като се заслушах, се чува ънари, или анари, нещо такова, ма кво означава?
Ако някой знай как им викат придворна стража ли, войници ли, пазачи ли,
да каже.
Как са там по него време. За да сме коректни.
Въпросът ми е към всички, които го прочетат.
Tara
Tara
младши преводач
младши преводач
Брой мнения : 107
Дата на присъединяване : 10.12.2011

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Чет 3 Май - 18:19
Най-често съм срещала това "на-ри" преведено като "Господарю". Обикновено това е обръщението на слугите(бедните) към богатите. Но съм го срещала и като обръщение, към някой висшестоящ или пък просто към човек малко по-високо в обществената йерархия от другия. Както и от жени към мъжете, независимо дали са богати или бедни, един вид тя показва подчиненото си положение пред него.
В случая не знам как ще е добре да се преведе, но може би "стража" звучи най-достоверно за това време.
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Чет 3 Май - 19:37
Да миличка, и аз си спомних сега- че е господарю,
но в случая просто го пропуснах, както са направили руснаците.
Миси.
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Сря 16 Май - 19:09
Yongsankang- това превод, моля.
dandeli0n, миличка, къде си?


Последната промяна е направена от lukreciana на Нед 27 Май - 15:15; мнението е било променяно общо 1 път
dandeli0n
dandeli0n
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 37
Дата на присъединяване : 29.12.2011
Години : 30
Местожителство : Добрич

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Чет 17 Май - 0:23
Message reputation : 100% (1 vote)
Тук съм :)) Йонгсанканг е.
Sponsored content

The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците - Page 14 Empty Re: The Moon That Embraces the Sun / Луната, която обгръща слънцето Превод: Лунатиците

Върнете се в началото
Права за този форум:
Можете да отговаряте на темите