SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
1000 Won Lawyer/One Dollar Lawyer (2022)Yesterday at 21:26ScarletFlower
The King's Affection (2021)Yesterday at 21:23ScarletFlower
Поздрав с песента Вто 30 Апр - 17:35ilina
Да се запознаемВто 30 Апр - 11:46Andriana99
Молба за преводВто 30 Апр - 11:33Andriana99
Песента, която слушам, е...Пон 29 Апр - 19:27danko11
2037 (2022)Пон 29 Апр - 12:09AniTo
2037 (2022)Пон 29 Апр - 12:08AniTo
Kill It (2019)Нед 28 Апр - 17:45AniTo
Намерете ни в:

Go down
aria
Кехлибарена камбанка
Кехлибарена камбанка
Брой мнения : 79
Дата на присъединяване : 08.11.2015

знаме Re: Twenty Again /2015/

Сря 30 Дек - 1:44
Ставаме две - главната и на мен ми е антипатична, нещо в излъчването ще да е.

Професорът /първата любов/ много ме радва, голям сладур е. Гледам, че масово в корейските сериали професорите им са млади, красиви, атлетични и начетени. Най-вече млади! Ще рече човек, че от университета веднага правят кариера и бам - стават професори за година-две. Не им знам академичните нива, но явно има разлика с нашите и нещата стават по-бързо.
tania_dimitrova
tania_dimitrova
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 13
Дата на присъединяване : 16.08.2015
Години : 51

знаме Re: Twenty Again /2015/

Сря 30 Дек - 10:07
Професор по-скоро е обръщение, а не академична титла. Както използват като обръщение - учител - не само към човек, който по професия е учител, а като учтива форма към по-възрастен, начетен човек. Та - професор в случая и не само, се използва като обръщение към преподавател, който не е задължително да има защитена професура, дисертация или научен труд. В корейската култура на общуване рядко използват името като обръщение, винаги имат титла или позиция в обществото, която се използва като обръщение.
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

знаме Re: Twenty Again /2015/

Сря 30 Дек - 12:16
При превода и аз съвсем се обърках, говори се че е доцент, не искал да бъде професор, пък му казват професор.  Пък доколкото четох, професор и доцент, е едно и също...  Друго нещо, продуцент, режисьор, какъв е в крайна сметка и аз не разбрах.
Ако някой е наясно да просветли.
pavlina_
pavlina_
Рубинен пламък
Рубинен пламък
Брой мнения : 3272
Дата на присъединяване : 09.09.2011
Години : 35
Местожителство : Тополовград

знаме Re: Twenty Again /2015/

Сря 30 Дек - 16:56
Понеже Хьон Сок измисля пиеси, реших да го пиша режисьор, но ако искаш
режисьор-постановчик.

_________________
Twenty Again /2015/ - Page 2 Tumblr_ol45z21pfg1tn1x0to10_500
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

знаме Re: Twenty Again /2015/

Сря 30 Дек - 20:33
Павлинче, в техния превод и после в нашия съвсем се оплетоха, нещата
щото за нас значенията са по-различни, но ще го пиша режисьор до края. Пък професор е щот са студенти и не го наричат като учениците -учител, затова. Впрочем, той е поканен да преподава,
не му е това основното занимание, като мъжа на Но Ра - да преподава психология и да си пише 
между другото трудовете. При него е обратното, той си е режисьор и между другото преподава, затова и не искал да е професор,или т. н. преподавател в университет/колеж/. Поне аз така си го обяснявам.
tania_dimitrova
tania_dimitrova
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 13
Дата на присъединяване : 16.08.2015
Години : 51

знаме Re: Twenty Again /2015/

Чет 31 Дек - 14:08
Точно така е, Лу. 
На него мечтата още като ученик му беше да стане режисьор. Отделно в Корея малко се размиват понятията с режисура, продуцентство и писане на сценарии. Той май си правеше всичко сам в неговите пиеси.
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

знаме Re: Twenty Again /2015/

Чет 31 Дек - 14:43
Отначало и мен главната ми беше антипатична, както на мъжа й, впоследствие обаче ме очарова, 
а и като се избара и направи на гранд-дама... Накрая мога да кажа, че тя се справи страхотно,.
както и всички останали. Сладури, сладури, сладури... Който не го е гледал още, забележете
промените у мъжа на Но Ра. Перфектна игра, перфектна, а и неговата уж съмишленичка, двамата
перфектно подбрани за ролите.... Чудесен тандем, голямо забавление с тези терци.
Бе... сладурски и поучителен и носталгичен сериал...
tania_dimitrova
tania_dimitrova
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 13
Дата на присъединяване : 16.08.2015
Години : 51

знаме Re: Twenty Again /2015/

Чет 31 Дек - 16:05
Мен нещо ми дразни самата актриса, не героинята. Имам чувството, че има зле направена пластична операция на носа и на очите и постоянно е с едно учудено изражение, а и няма много мимика като кукла ми седи.

Но сериалът е страхотен и много ми хареса.
aria
aria
Кехлибарена камбанка
Кехлибарена камбанка
Брой мнения : 79
Дата на присъединяване : 08.11.2015
Местожителство : България

знаме Re: Twenty Again /2015/

Чет 31 Дек - 21:15
Подкрепям tania! И на мен актрисата ми стои прекалено едностранна в гримасите. Като кукла с една основна физиономия и с малки разновидности на основната. И не е само тази актриса, има още две-три такива, които колкото и да се стараят не ми изглеждат добре, независимо от ролите им в корейските сериали.
Като изключим това, актрисата чудесно се справя тук с ролята. Но и липсва живец и изразителност, като издялана от мрамор ми е. Спасяват я репликите и самата роля, която е интересна и оригинална. За сметка на това професорът е много емоционален и изразителен!
Иначе - синът и, мъжът и, първата и любов, състудентите и, приятелката и, любовницата на мъжа и - всички са много добре подбрани и играят чудесно. Кастът е отличен. Хуморът е на ниво.
Много ми харесва сериала и най-вече сценария. Истороията е интересна, увлекателна, забавна, различна и доста комична на места. Комплименти за сценариста и за режисьора!
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

знаме Re: Twenty Again /2015/

Нед 10 Яну - 17:49
Данко, линка в masters води към друг сайт.
danko11
danko11
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 1611
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 34
Местожителство : Перник
https://stupid-dreams.bulgarianforum.net

знаме Re: Twenty Again /2015/

Нед 10 Яну - 18:27
При мен води в masters.

_________________
Щастието се състои в
доброто здраве и в късата памет.

Twenty Again /2015/ - Page 2 Tumblr_nc68unisnb1thk7a6o1_400
Sponsored content

знаме Re: Twenty Again /2015/

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите