SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Търсене
Display results as :
Advanced Search
Latest topics
Hierarchy (2024)Yesterday at 23:41AniTo
Hierarchy (2024)Yesterday at 23:40AniTo
Mask (2015)Yesterday at 12:14AniTo
Молба за преводСря 15 Май - 9:00Andriana99
School 2015: Who Are You: Вто 14 Май - 15:54AniTo
School (2013)Вто 14 Май - 15:35AniTo
High School: Love On (2014)Вто 14 Май - 1:29AniTo
Navillera (2021)Пон 13 Май - 22:11AniTo
Mine (2021)Пон 13 Май - 21:27AniTo
Намерете ни в:

Go down
joro6719
потребител
потребител
Брой мнения : 2
Дата на присъединяване : 03.07.2019

знаме Re: Legend of Fu Yao (2018)

Сря 3 Юли - 19:39
Message reputation : 100% (1 vote)
ilina написа:Здравейте! Аз ви благодаря за интереса към сериала и информативния  коментар!....

А аз благодаря, че сте отделили време за моя коментар! Да, от английски е разбираемо, че се получават подобни недоразумения. За школата – по принцип всички школи в Китай са били такива. Другият от двамата китайци, които бяха на гости е лекар, но също така е учил бойни изкуства около 15 години (ако правилно си спомням), след което вече самостоятелно тренира и поддържа техниката си. Аз нямам такива умения, но пък ми е интересно всичко на тази тема и затова неведнъж съм го разпитвал – школите винаги са били затворени общности, в които много рядко се допускало външен човек да влезе за обучение. Те съчетавали усвояването на бойни изкуства с мистика и философия, за разлика от днес, когато са се тренират само бойните умения. Голяма част от школите са си имали поне по една специфична техника, която се предавала от учителя само на наследника му. И, разбира се, има много легенди за стари тайни полумагически бойни умения, свързани с една или друга школи - както изглежда това е част от очарованието на изтока.
Дали е добре да се направи редакция, единствено Вие ще прецените най-добре. Аз мога само от сърце да Ви пожелая успех, много хъс и да се забавлявате! Хубава вечер!
ilina
ilina
мастър в преводите
мастър в преводите
Брой мнения : 489
Дата на присъединяване : 12.12.2015
Години : 24
Местожителство : Варна

знаме Re: Legend of Fu Yao (2018)

Чет 5 Дек - 12:19
Message reputation : 100% (1 vote)
Надявам се да ви е харесал колкото и на мен! Приятно гледане с последните епизоди на сериала... скоро ще се завърнем с нов китайски проект  Довиждане!

_________________
Legend of Fu Yao (2018) - Page 2 9Oqn3K
Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите