SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
Crash Landing on You (2019/2020)Yesterday at 15:52AniTo
The Demon Master (2018)Съб 16 Мар - 22:55zezata
My Girlfriend is an Alien Season 1 (2019)Съб 16 Мар - 22:51zezata
My Girlfriend is an Alien Season 1 (2019)Съб 16 Мар - 20:15zezata
The Master's sun (2013)Пет 15 Мар - 13:35AniTo
Flower Boy Next Door (2013) Пет 15 Мар - 11:51AniTo
Tomorrow (2022)Чет 14 Мар - 15:42AniTo
Familiar Wife / Wife That I Know (2018)Чет 14 Мар - 14:59AniTo
Come and Hug Me (2018)Чет 14 Мар - 13:33AniTo
Nevertheless (2021)Сря 13 Мар - 0:45AniTo
Намерете ни в:

Искате да се присъедините към нашия екип?

+16
mayass
eastgirls
Super K-Starbg
rdmn
Starlly
lukreciana
chen_chen
Racheto
cvetinka_93
danko11
miglenaciq
varkolakata
mira71
DarkGirl
werii
hlytzprytz
20 posters
Go down
eastgirls
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 19
Дата на присъединяване : 27.05.2012

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Вто 29 Май - 9:55
Стана ^^ Благодаря, много и се извинявам, ако съм те притеснила > <'
pavlina_
pavlina_
Рубинен пламък
Рубинен пламък
Брой мнения : 3272
Дата на присъединяване : 09.09.2011
Години : 35
Местожителство : Тополовград

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Сря 30 Май - 18:36
Здравейте!Мога да помогна с редакция и превод.

Знам руски и английски език за превод

Имам желание и да превеждам японски сериали smilies:
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Сря 6 Юни - 18:30
Mиличка, да ти измисля един?
Хи-хи.
avatar
????
Гост

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Съб 11 Авг - 18:02
Аз също знам английски и мога да помагам с преводите но нямам много свободно време. Мога да опитам и като редактор. Така че ако мога да помогна на среща съм защото много оценявам труда ви и прекрасните преводи които правите smilies
avatar
????
Гост

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Съб 11 Авг - 18:13
Иска ми се да започна с Special Drama Pianist 2010 в която участва Minho от SHINee ама никаде не мога да намеря даже английски субтитри smilies
lukreciana
lukreciana
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 1381
Дата на присъединяване : 09.09.2011

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Съб 11 Авг - 19:56
Mи той дори е преведен
http://www.easternspirit.org/news.php?item.580.5
avatar
????
Гост

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Съб 11 Авг - 23:58
О съжалявам наистина не съм видяла smilies
lazeto
lazeto
Пазител на съкровщето
Пазител на съкровщето
Брой мнения : 1098
Дата на присъединяване : 12.11.2011

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Нед 12 Авг - 0:34
Ако искаш хвърли едно око на друг сериал с Min Ho Salamander Guru and the Gang (2012)... Mad
avatar
????
Гост

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Пет 17 Авг - 15:49
Мисълта ми беше мога ли да се включа в момента превеждам епизод 1 на " To the beautiful you" който започнаха да го пускат преди 2 дена smilies
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Пет 17 Авг - 16:42
Предлагам ти да преведеш 1 епизод на това, което си започнала и да ми го пуснеш на мейла. Ще ти го пратя на лични. Преводът ще бъде прегледан и ако отговаря на изискванията, ще получиш отговор с одобрение, след което проектът ще бъде включен в "настоящи" и ще търсим редактор за него.

Какво означава думичката изисквания?!
Преводът трябва да е художествен и най-важното на български език. Въпреки краткия си опит като преводачи, се сблъскахме със сериозния проблем на буквалното превеждане или иначе казано, превод направен с гугъл - преводача.
Наясно сме, че техническият аспект няма как да се спази на 100% от кандидатите. Както съм казвала и продължавам да повтарям, никой не се е родил научен, но това може да се преодолее с много желание, постоянство и естествено, помощ отстрани. А такава ще бъде оказана от специален екип, който ще се занимава с новите преводачи.
В тази връзка ще споделя, че за съжаление, колкото и грозно и стряскащо да звучи, ще се налага в бъдеще да подлагаме на малък, предварителен тест всички, които искат да се занимават с преводи. В момента се обмислят вариантите за проверка на възможностите на кандидатите и критериите за оценяването.
Това не бива да стряска ентусиастите. Единственият начин да бъдете отхвърлени е, ако след преглед на превода се окаже, че преводът е направен механично и буквално на език, който намирисва на български, но е изпъстрен с граматични грешки, пълна несвързаност между репликите, неправилен словоред и всичко, което би могло да превърне една драма в абсолютна комедия.
Затова, преведете нещо, но мислете когато го правите. Дали така биха звучали репликите в устата на обикновени хора, разговарящи на улицата или в кухнята, или спалнята.



avatar
lyubka
потребител
потребител
Брой мнения : 1
Дата на присъединяване : 25.03.2015

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Сря 25 Мар - 20:02
Sponsored content

Искате да се присъедините към нашия екип? - Page 5 Empty Re: Искате да се присъедините към нашия екип?

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите