ИндексСайтВъпроси/ОтговориТърсенеПотребителиПотребителски групиРегистрирайте сеВход

КПОП РАДИО

Black E11
Black E12Black E11
Temperature of Love E04-E05
Princess Agents E29-30
Mad Dog E05While You Were Sleeping E27-30
Suspicious Partner E31-32
Princess Agents E25-26
Andante E03Princess Agents E21-E22
Andante E02
Mad Dog E01
While You Were Sleeping E19-20
Black E04
Temperature of Love E03

Entourage E05
Latest topics
» Black Knight: The Man Who Guards Me (2017-2018)
Yesterday at 8:52 am by chorni

» Black (2017)
Сря Дек 13, 2017 1:12 pm by pavlina_

» Two Cops (2017-2018)
Сря Дек 13, 2017 1:09 pm by pavlina_

» Money Flower (2017-2018)
Сря Дек 13, 2017 6:31 am by chorni

» Лексиконче
Пон Дек 11, 2017 9:41 pm by primadonna

» Hana Kimi (2006)
Пон Дек 11, 2017 3:09 am by milkyni

» Mad Dog (2017)
Нед Дек 10, 2017 3:10 am by chorni

» Rebel: Thief Who Stole the People
Съб Дек 09, 2017 9:01 pm by rozelin

» Meloholic (2017)
Пет Дек 08, 2017 7:29 am by liata1

Намерете ни в:

Приятелски сайтове

Декември 2017
ПонВтоСряЧетПетСъбНед
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

Share | 

Искате да се присъедините към нашия екип?

Предишната тема Следващата тема Go down 
Иди на страница : Previous  1, 2
АвторСъобщение
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището

Брой мнения : 764
Дата на присъединяване : 08.09.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пон Май 14, 2012 11:50 pm

Iva Ilieva написа:
Здравейте, не знам дали това е мястото да пиша това. Ако не е, моля да ме извините! Превеждам сериала "Stars Lovers". Имам преведени 5 серии и 6-та, която е преведена 50%. За първи път превеждам сериал, субтитрите съответно са любителски. Ако проявявате интерес бих могла да ви ги изпратя. Видях, че все още никъде не е обявен и се притеснявам някой да не ме изпревари. Сериалът е направен много добре и е увлекателен. Само се нуждае от редакция. Благодаря.
Линк към епизодите, молим. Требе да се свали от нЕкъде. Защо не мога да го открия тоя сериал за сваляне :(: ? От руски или английски?
И понеже трябва да довърша два епизода на едно сериалче, после една редакцийка на филмче, после йощ едно сериалче имам за редакцийка и после йощ едно... предлагам да ми пуснеш преведеното на мейла, за да си кажа"тежката дума"(няма да се плашиш - по-скоро ще са насоки за работа, ако има нужда от такива) и оттам - редакцийката ще я направя лично, с уговорката да я започна след като са преведени всички епизоди. Междувременно, ще ми изпращаш всеки готов епизод, за да уточняваме какво можеш да опиташ да пооправяш докато превеждаш (натъртвам - ако има такава нужда), за да е по-бърза редакцията. Мейл - eli.georgieva@abv.bg
Леле, станах многословна... Някой разбра ли какво искам да кажа? :bash:
Върнете се в началото Go down
Вижте профила на потребителя
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището

Години : 47
Местожителство : София

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пон Май 14, 2012 11:58 pm

Открих го. Странно :%): Днес сутринта го разглеждах точно този сериал при руснаците, ама по каква причина беше... убий ме не помня. Оки, Iva Ilieva, свалям го и чакам на мейла субтитрите за първите пет епизода. ❤
eastgirls
Живо въгленче
Живо въгленче

Брой мнения : 19
Дата на присъединяване : 28.05.2012
Местожителство : Ст. Загора / Гоце Делчев

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пон Май 28, 2012 2:42 am

Здравейте ^^ Ние сме две момичета и много искаме да се включим към екипа на преводачите. Знаем английски и с удоволствие бихме помогнали с някоя драма.Сега мислим да превеждаме корейската драма "I Do, I Do " . Надяваме се да сме полезни ^^
mayass
мастър в преводите
мастър в преводите

Брой мнения : 408
Дата на присъединяване : 09.09.2011
Години : 43
Местожителство : Радомир

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пон Май 28, 2012 5:08 am

Успех, момичета! Но прочетете и някои правила, вижте кои програми ви трябват. Тази тема е насочваща:
http://stupid-dreams.bulgarianforum.net/t186-topic
Така ще улесните работата на редактора и сериалът ще стане по-бързо.
Вижте профила на потребителя http://www.facebook.com/mayakuzmanova
eastgirls
Живо въгленче
Живо въгленче

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пон Май 28, 2012 5:16 am

Благодарим ^^ Ние вече сме ги прочели.. Знаем как се работи с Subtitle Workshop , само не знаем къде да качваме субките като са готови ?
rdmn
опитен преводач
опитен преводач

Брой мнения : 677
Дата на присъединяване : 31.12.2011
Години : 42

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пон Май 28, 2012 1:31 pm

Здравейте, eastgirls.
Хубаво е, че все повече хора се решават да предприемат стъпка към споделянето, в каквато най-вече се изразява това, което правим.
Относно сериала, който сте се заели да превеждате... Той започва сега на 30-ти май, нали? В предвид интереса към него, придружен с голяма кошница очаквания, проекта е доста амбициозен. Което не бива да ви отказва, разбира се. Ако има желание и се полага дастатъчно труд, може да се получи хубаво нещо.
Предлагам да направите тема на сериала в Бъдещи проекти, в която да обявите, че си търсите редактор. Намирайки си такъв, въпроса с изпращането на субтитрите е решен.
Да попитам - занимавали ли сте се с превод, субтитри до сега?
Искам да отбележа нещо, което забелязвам в краткия си опит до сега. Редакторите не достигат, за сметка на преводачите. Ако се случи да се забави намирането на такъв, не се отчайвайте. Правете се превода, а когато на хоризонта се появи редактор ще може да ги погледне готови.
А не пречи и да се включите в някой от проектите за дружен превод. Това би било взаимен тест за заинтересованите страни smilies
Ще ви пожелая на добър час с преводите. Когато нещо не е ясно - питайте. И не се отказвайте да се усъвършенствате.

п.п. Защо не посетите и темата "Да се запознаем"?
http://stupid-dreams.bulgarianforum.net/t10-topic
eastgirls
Живо въгленче
Живо въгленче

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Вто Май 29, 2012 3:06 am

Здравейте, отново ^^ Радваме се, че можем да помогнем с превода.
Да, премиерата на сериала е на 30-ти май.Ще изчакаме да се появят по-качествени английски субтитри smilies .. и дано по-бързо да стане.Пробвах да направя тема, но не се получи понеже не съм потребител със специални права.
Преди сме се занимавали с превод, но все сме се отказвали да продължим..Но определено този път се надяваме, че ще успеем с превода smilies
С удоволствие ще се включим в някой от проектите за дружен превод ^^
П.П. Определено ще я посетим ^^
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Вто Май 29, 2012 4:44 am

???? Че те специални права се искат само за редактиране на чуждо мнение. Иначе под празното място за отговор във раздела, в който искате да направите тема има едно
"Permissions in this forum:"
Какво пише там?
eastgirls
Живо въгленче
Живо въгленче

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Вто Май 29, 2012 5:01 am

Пише :
" Permissions in this forum: Не Можете да пускате нови теми
Можете да отговаряте на темите "

> <'
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Вто Май 29, 2012 2:36 pm

уоу, ще проверя.

P.S. Я сега?
eastgirls
Живо въгленче
Живо въгленче

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Вто Май 29, 2012 2:55 pm

Стана ^^ Благодаря, много и се извинявам, ако съм те притеснила > <'
pavlina_
Рубинен пламък
Рубинен пламък

Брой мнения : 3127
Години : 28
Местожителство : Тополовград

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Сря Май 30, 2012 11:36 pm

Здравейте!Мога да помогна с редакция и превод.

Знам руски и английски език за превод

Имам желание и да превеждам японски сериали smilies:
Вижте профила на потребителя http://vbox7.com/user:pavlina_rebelde
lukreciana
мастър в преводите
мастър в преводите

Брой мнения : 1396

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Сря Юни 06, 2012 11:30 pm

Mиличка, да ти измисля един?
Хи-хи.
????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Съб Авг 11, 2012 11:02 pm

Аз също знам английски и мога да помагам с преводите но нямам много свободно време. Мога да опитам и като редактор. Така че ако мога да помогна на среща съм защото много оценявам труда ви и прекрасните преводи които правите smilies
????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Съб Авг 11, 2012 11:13 pm

Иска ми се да започна с Special Drama Pianist 2010 в която участва Minho от SHINee ама никаде не мога да намеря даже английски субтитри smilies
lukreciana
мастър в преводите
мастър в преводите

Брой мнения : 1396

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Нед Авг 12, 2012 12:56 am

Mи той дори е преведен
http://www.easternspirit.org/news.php?item.580.5
????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Нед Авг 12, 2012 4:58 am

О съжалявам наистина не съм видяла smilies
lazeto
Пазител на съкровщето
Пазител на съкровщето

Брой мнения : 1094
Дата на присъединяване : 12.11.2011

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Нед Авг 12, 2012 5:34 am

Ако искаш хвърли едно око на друг сериал с Min Ho Salamander Guru and the Gang (2012)... Mad
Вижте профила на потребителя Online
????
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пет Авг 17, 2012 8:49 pm

Мисълта ми беше мога ли да се включа в момента превеждам епизод 1 на " To the beautiful you" който започнаха да го пускат преди 2 дена smilies
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Пет Авг 17, 2012 9:42 pm

Предлагам ти да преведеш 1 епизод на това, което си започнала и да ми го пуснеш на мейла. Ще ти го пратя на лични. Преводът ще бъде прегледан и ако отговаря на изискванията, ще получиш отговор с одобрение, след което проектът ще бъде включен в "настоящи" и ще търсим редактор за него.

Какво означава думичката изисквания?!
Преводът трябва да е художествен и най-важното на български език. Въпреки краткия си опит като преводачи, се сблъскахме със сериозния проблем на буквалното превеждане или иначе казано, превод направен с гугъл - преводача.
Наясно сме, че техническият аспект няма как да се спази на 100% от кандидатите. Както съм казвала и продължавам да повтарям, никой не се е родил научен, но това може да се преодолее с много желание, постоянство и естествено, помощ отстрани. А такава ще бъде оказана от специален екип, който ще се занимава с новите преводачи.
В тази връзка ще споделя, че за съжаление, колкото и грозно и стряскащо да звучи, ще се налага в бъдеще да подлагаме на малък, предварителен тест всички, които искат да се занимават с преводи. В момента се обмислят вариантите за проверка на възможностите на кандидатите и критериите за оценяването.
Това не бива да стряска ентусиастите. Единственият начин да бъдете отхвърлени е, ако след преглед на превода се окаже, че преводът е направен механично и буквално на език, който намирисва на български, но е изпъстрен с граматични грешки, пълна несвързаност между репликите, неправилен словоред и всичко, което би могло да превърне една драма в абсолютна комедия.
Затова, преведете нещо, но мислете когато го правите. Дали така биха звучали репликите в устата на обикновени хора, разговарящи на улицата или в кухнята, или спалнята.

lyubka
потребител
потребител

Брой мнения : 1
Дата на присъединяване : 26.03.2015

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Чет Мар 26, 2015 2:02 am

milkyni
Кехлибарена камбанка
Кехлибарена камбанка

Брой мнения : 86
Дата на присъединяване : 13.06.2013
Години : 35
Местожителство : Габрово

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Сря Авг 23, 2017 2:56 am

Здравейте, Мечтатели!
Искам да се присъединя към екипа като редактор, имам малко опит. Предпочитам да редактирам сериали от Япония и Тайван, но няма да отказвам помощ при проекти от други държави.
Да се присъеди към екипа Ви ми е моя мечта от няколко години, но все нямах свободно време. Надявам се да съм полезна.

Господар на съкровището
Господар на съкровището

Брой мнения : 1403
Местожителство : Перник

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Сря Авг 23, 2017 11:37 pm

Здравей, milkyni! Ще се радвам да се присъединиш към екипа на мечтателите.
Ето ти скайпа ми, за да се свържеш с мен и да си поговорим: pi4_skl

Вижте профила на потребителя http://stupid-dreams.bulgarianforum.net
pavlina_
Рубинен пламък
Рубинен пламък

Брой мнения : 3127
Местожителство : Тополовград

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   Сря Авг 23, 2017 11:48 pm

Добре дошла, milkyni! Много ще се радвам да помагаш на всички.

ПисанеЗаглавие: Re: Искате да се присъедините към нашия екип?   

Искате да се присъедините към нашия екип?
Предишната тема Следващата тема Върнете се в началото 
Страница 2 от 2Иди на страница : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Искате да се присъедините към нашия екип?
» С какво искате да се занимавате след училище?
» Обичате ли да работите в екип?
» Искате ли да ходите в чужбина?
» приказка