SD TEAM
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
Cruel Romance/2014/Пет 22 Мар - 16:25AniTo
School 2021 (2021)Вто 19 Мар - 17:16AniTo
My Roommate is a Gumiho (2021)Вто 19 Мар - 15:33AniTo
Mr. Queen/Queen Cheorin (2020-2021)Вто 19 Мар - 14:36AniTo
When My Love Blooms (2020)Вто 19 Мар - 12:54AniTo
Crash Landing on You (2019/2020)Пон 18 Мар - 15:52AniTo
The Demon Master (2018)Съб 16 Мар - 22:55zezata
My Girlfriend is an Alien Season 1 (2019)Съб 16 Мар - 22:51zezata
My Girlfriend is an Alien Season 1 (2019)Съб 16 Мар - 20:15zezata
The Master's sun (2013)Пет 15 Мар - 13:35AniTo
Намерете ни в:

Да се запознаем

+72
cincifuciq
bistra
Moon Areum
zizi76
hunter4o83
NETI8888
stoper
tina1313
Face2Face
ettka
BooInka
Лили
Maria Ahn
Ками
qni6teto
DaniChan
asterixu
milkyni
whisperss
rozi4ka
svetla7676
Hell Crew
Hanaaa
chorni
eastgirls
hiazma
yuki93
kremenapaloma
mtachi
bambucha
andjian
Кат
Amairo
rdmn
Super K-Starbg
egao
dandeli0n
Racheto
tvf
glavaneca
Eyes on Fire
funky77
lusiros
mira71
lussy792000
miglenaciq
Alice
zlati_dbsk
burbeng
mayarivanova
cvetinka_93
van4e123
BlackDiamondxx
lunati4kata
yordana
silvonaa
dea13
viva75
Fin_funktastic17
innaS
redehakateam
Monroe
manuelata
starflyer
pavlina_
didkapan
lukreciana
galinipopova
mayass
vaniee
danko11
hlytzprytz
76 posters
Go down
silvonaa
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 62
Дата на присъединяване : 09.09.2011

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 14:44
Първите три сериала ,които изгледа бяха A Love To Kill ,Full House и Sorry I Love You.Поплаках,посмях се е и се е влюбих в тях,но точно кой беше първия не си спомням.Първия ми японски сериал беше Pride.
danko11
danko11
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 1607
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 34
Местожителство : Перник
https://stupid-dreams.bulgarianforum.net

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 15:09
Само "A Love To Kill" не съм гледал не ме грабна и не можах да го изгледам.
Другите съм ги гледал и ми харесват.Първия ми сериал беше БОФ на мен
втория Моето момиче и вече нататък не си спомням но съм гледал почти всички преведени.
silvonaa
silvonaa
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 62
Дата на присъединяване : 09.09.2011
Местожителство : Пловдив

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 15:56
БОФ е зарибил много хора и има защо.В този сериал има от всичко по малко и за всеки по нещо.Аз много отдавна изгледах всичко преведено на български и за това гледам сериали с руски превод.Много жалко ,че много хубави филми и сериали не виждат български превод.Ако сериал ,който ми е допаднал се сдобие с бг буквички го гледам пак.Понякога много ми се иска и аз да мога да правя субтитри smilies ,за да има все повече преведени.
Хайде стига приказки и спорни преводи :D
avatar
yordana
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 9
Дата на присъединяване : 16.09.2011

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 17:11
Здравейте.Аз съм Йордана.Радвам се на новосъздадения сайт.Харесвам азиатското кино,а корейското ми е приоритет.Успех на екипа преводачи.
danko11
danko11
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 1607
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 34
Местожителство : Перник
https://stupid-dreams.bulgarianforum.net

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 18:29
yordana написа:Здравейте.Аз съм Йордана.Радвам се на новосъздадения сайт.Харесвам азиатското кино,а корейското ми е приоритет.Успех на екипа преводачи.
Добре дошла и благодаря за пожеланието.
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 20:30
silvonaa написа: БОФ е зарибил много хора и има защо.В този сериал има от всичко по малко и за всеки по нещо.Аз много отдавна изгледах всичко преведено на български и за това гледам сериали с руски превод.Много жалко ,че много хубави филми и сериали не виждат български превод.Ако сериал ,който ми е допаднал се сдобие с бг буквички го гледам пак.Понякога много ми се иска и аз да мога да правя субтитри smilies ,за да има все повече преведени.
Хайде стига приказки и спорни преводи :D
По повод на това, че понякога на някой му се иска да да прави субтитри ще кажа, че darksmufsub.com са направили нещо много интересно. А именно, всеки който знае добре английски език, може да се включи в превода на български език на някой сериал( от тези, които в момента вървят по корейските телевизии). Единственото условие е да се регистрирате. В момента онлайн се превеждат сериали на( директно копирах списъка от възможни езици на които може да се превежда):
Bulgarian
Hindi
Hungarian
Italian
Japanese
Korean
Malay
Portuguese
Romanian
Russian
Thai
Vietnamese

Адски лесно става, а колкото повече хора превеждат, толкова по-бързо ще излизат и преведените субтитри. Поразгледайте за какво иде реч, ако ви интересува. Между другото започнах да "превеждам" 1-ви епизод на "Spy Myung Wol". Ако ви се занимава и за да се ориентирате какво и как стават нещата там, отворете българските субтитри на шпионката в/у десктопа си(с Notepad), отворете онлайн преода в darksmurf и почнете с копи/пейст да вкарвате върху непреведените редове . Имате моето разрешение за това(известно е, че бг-субтитрите са на нашия отбор, така че няма да имате проблем с авторското право). Ако се нуждаете от повече подробности ще се радвам да пообясня(доколкото самата аз съм успяла да схвана)
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Пон 3 Окт - 21:03
Уф, сега прочетох, че не бива да се копи/пейства, щото може да си докараме ban. Добре де, клавиатурата също върши работа, макар да става по-бавно. Ако след днешното изпълнение ми забранят достъпа до сайта на darksmurf, ще трябва друг да ми тегли английските субтитри от там :lol:
silvonaa
silvonaa
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 62
Дата на присъединяване : 09.09.2011
Местожителство : Пловдив

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Вто 4 Окт - 12:16
Благодаря за информацията :D Сега чета ръководствто и се опитвам да приложа стъпките.Ако ми се получи ще се похваля :lol: Надявам се да го схвана :idea: и аз да ударя едно рамо тук.И без това разполагам с мног свободно време прекарвайки в стоене пред топа и гладане на сериали.
hlytzprytz
hlytzprytz
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 721
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 53
Местожителство : София

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Вто 4 Окт - 12:50
Ами защо после не опиташ и с нас? Все ще се намери мераклия за редактор. Проблемът при смърфовете е, че не може да се обединяват редове , за да се четат субтитрите по-нормално, когато се гледа епизода. А понякога( да не казвам в повечето случаи) това си е необходимо. Никой не обича редовете да му се сменят с бясна скорост и да се задържат за кратко време на екрана и накрая да се чуди: "Изгледах ли сериала или всъщност, през цялото време се борих с четенето?"
lunati4kata
lunati4kata
потребител
потребител
Брой мнения : 3
Дата на присъединяване : 20.10.2011
Години : 32
Местожителство : Велико Търново

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Чет 20 Окт - 1:39
Здравейте аз съм Криса и съм почитател на всичко азиатско,от хората до културата ;) ...Приятно ми е да се запознаем..Какво да ви кажа от година и половина слушам само корейска музика(ох послъгах малко..: :D и малко японско..според зависи...) и съм изгледала доста драмички.Искам да помагам с преводи или поне имам желание за това,обаче нямам опит от сега си признавам ... :D Надявам се всички да си общуваме,защото е много приятно,когато си общуваш с хора,които споделят твоите интереси .......Така това от мен засега,ако има нещо ще се добавя.... smilies
danko11
danko11
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 1607
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 34
Местожителство : Перник
https://stupid-dreams.bulgarianforum.net

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Чет 20 Окт - 9:16
lunati4kata написа:Здравейте аз съм Криса и съм почитател на всичко азиатско,от хората до културата ;) ...Приятно ми е да се запознаем..Какво да ви кажа от година и половина слушам само корейска музика(ох послъгах малко..: :D и малко японско..според зависи...) и съм изгледала доста драмички.Искам да помагам с преводи или поне имам желание за това,обаче нямам опит от сега си признавам ... :D Надявам се всички да си общуваме,защото е много приятно,когато си общуваш с хора,които споделят твоите интереси .......Така това от мен засега,ако има нещо ще се добавя.... smilies

Здравей и добре дошла!
Ако искаш да ни помагаш ето ти мой скайп и се свържи с мен pi4_skl
Sponsored content

Да се запознаем - Page 5 Empty Re: Да се запознаем

Върнете се в началото
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите