Latest topics
Poll
Гласувайте за любимата песен за лятото! (Песните може да ги чуете в плеъра)
Super Junior X REIK - One More Time (Otra Vez)
3% / 3
BTS - IDOL
7% / 6
Jessy - Down
2% / 2
GOT7 - Lullaby
3% / 3
Hyomin - Mango
1% / 1
BLACKPINK - DDU-DU DDU-DU
3% / 3
FTISLAND - Summer night dream
7% / 6
Apink - I'm so sick
2% / 2
MAMAMOO - Egoistic
4% / 4
Chung Ha - Love U
4% / 4
SHINee - I Want You
4% / 4
Sunmi - Siren
3% / 3
SHINHWA - Kiss me like that
3% / 3
Girls' Generation-Oh!GG - Lil' Touch
4% / 4
Super Junior - Lo Siento
2% / 2
Hyolyn - See Sea
4% / 4
Red Velvet - Power Up
2% / 2
LEO - Touch & Sketch
2% / 2
iKON - Killing Me
4% / 4
Loona - Hi High
2% / 2
SEUNGRI - 1, 2, 3!
2% / 2
KARD - Ride on the wind
3% / 3
SEVENTEEN - Oh My!
2% / 2
(G)I-DLE - HANN (Alone)
4% / 4
DAY6 - Shoot Me
4% / 4
Taeyeon - Stay
3% / 3
TWICE - Dance the night away
1% / 1
Super Junior-D&E - 'Bout you
3% / 3
NCT DREAM - We go up
1% / 1
BOL4 - Travel
3% / 3
НОВИНИ
Намерете ни в:

Приятелски сайтове

Share
Go down
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 64
Дата на присъединяване : 09.09.2011
Вижте профила на потребителя

Re: Да се запознаем

on Пон 3 Окт - 14:44
Първите три сериала ,които изгледа бяха A Love To Kill ,Full House и Sorry I Love You.Поплаках,посмях се е и се е влюбих в тях,но точно кой беше първия не си спомням.Първия ми японски сериал беше Pride.
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 1457
Дата на присъединяване : 08.09.2011
Години : 28
Местожителство : Перник
Вижте профила на потребителяhttp://stupid-dreams.bulgarianforum.net

on Пон 3 Окт - 15:09
Само "A Love To Kill" не съм гледал не ме грабна и не можах да го изгледам.
Другите съм ги гледал и ми харесват.Първия ми сериал беше БОФ на мен
втория Моето момиче и вече нататък не си спомням но съм гледал почти всички преведени.
опитен преводач
опитен преводач
Местожителство : Пловдив

on Пон 3 Окт - 15:56
БОФ е зарибил много хора и има защо.В този сериал има от всичко по малко и за всеки по нещо.Аз много отдавна изгледах всичко преведено на български и за това гледам сериали с руски превод.Много жалко ,че много хубави филми и сериали не виждат български превод.Ако сериал ,който ми е допаднал се сдобие с бг буквички го гледам пак.Понякога много ми се иска и аз да мога да правя субтитри smilies ,за да има все повече преведени.
Хайде стига приказки и спорни преводи :D
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 9
Дата на присъединяване : 16.09.2011

on Пон 3 Окт - 17:11
Здравейте.Аз съм Йордана.Радвам се на новосъздадения сайт.Харесвам азиатското кино,а корейското ми е приоритет.Успех на екипа преводачи.
Господар на съкровището
Господар на съкровището

on Пон 3 Окт - 18:29
yordana написа:Здравейте.Аз съм Йордана.Радвам се на новосъздадения сайт.Харесвам азиатското кино,а корейското ми е приоритет.Успех на екипа преводачи.
Добре дошла и благодаря за пожеланието.
Господар на съкровището
Господар на съкровището
Брой мнения : 764
Години : 48
Местожителство : София

on Пон 3 Окт - 20:30
silvonaa написа: БОФ е зарибил много хора и има защо.В този сериал има от всичко по малко и за всеки по нещо.Аз много отдавна изгледах всичко преведено на български и за това гледам сериали с руски превод.Много жалко ,че много хубави филми и сериали не виждат български превод.Ако сериал ,който ми е допаднал се сдобие с бг буквички го гледам пак.Понякога много ми се иска и аз да мога да правя субтитри smilies ,за да има все повече преведени.
Хайде стига приказки и спорни преводи :D
По повод на това, че понякога на някой му се иска да да прави субтитри ще кажа, че darksmufsub.com са направили нещо много интересно. А именно, всеки който знае добре английски език, може да се включи в превода на български език на някой сериал( от тези, които в момента вървят по корейските телевизии). Единственото условие е да се регистрирате. В момента онлайн се превеждат сериали на( директно копирах списъка от възможни езици на които може да се превежда):
Bulgarian
Hindi
Hungarian
Italian
Japanese
Korean
Malay
Portuguese
Romanian
Russian
Thai
Vietnamese

Адски лесно става, а колкото повече хора превеждат, толкова по-бързо ще излизат и преведените субтитри. Поразгледайте за какво иде реч, ако ви интересува. Между другото започнах да "превеждам" 1-ви епизод на "Spy Myung Wol". Ако ви се занимава и за да се ориентирате какво и как стават нещата там, отворете българските субтитри на шпионката в/у десктопа си(с Notepad), отворете онлайн преода в darksmurf и почнете с копи/пейст да вкарвате върху непреведените редове . Имате моето разрешение за това(известно е, че бг-субтитрите са на нашия отбор, така че няма да имате проблем с авторското право). Ако се нуждаете от повече подробности ще се радвам да пообясня(доколкото самата аз съм успяла да схвана)
Господар на съкровището
Господар на съкровището

on Пон 3 Окт - 21:03
Уф, сега прочетох, че не бива да се копи/пейства, щото може да си докараме ban. Добре де, клавиатурата също върши работа, макар да става по-бавно. Ако след днешното изпълнение ми забранят достъпа до сайта на darksmurf, ще трябва друг да ми тегли английските субтитри от там :lol:
опитен преводач
опитен преводач

on Вто 4 Окт - 12:16
Благодаря за информацията :D Сега чета ръководствто и се опитвам да приложа стъпките.Ако ми се получи ще се похваля :lol: Надявам се да го схвана :idea: и аз да ударя едно рамо тук.И без това разполагам с мног свободно време прекарвайки в стоене пред топа и гладане на сериали.
Господар на съкровището
Господар на съкровището

on Вто 4 Окт - 12:50
Ами защо после не опиташ и с нас? Все ще се намери мераклия за редактор. Проблемът при смърфовете е, че не може да се обединяват редове , за да се четат субтитрите по-нормално, когато се гледа епизода. А понякога( да не казвам в повечето случаи) това си е необходимо. Никой не обича редовете да му се сменят с бясна скорост и да се задържат за кратко време на екрана и накрая да се чуди: "Изгледах ли сериала или всъщност, през цялото време се борих с четенето?"
потребител
потребител
Брой мнения : 3
Дата на присъединяване : 20.10.2011
Години : 27
Местожителство : Велико Търново

on Чет 20 Окт - 1:39
Здравейте аз съм Криса и съм почитател на всичко азиатско,от хората до културата ;) ...Приятно ми е да се запознаем..Какво да ви кажа от година и половина слушам само корейска музика(ох послъгах малко..: :D и малко японско..според зависи...) и съм изгледала доста драмички.Искам да помагам с преводи или поне имам желание за това,обаче нямам опит от сега си признавам ... :D Надявам се всички да си общуваме,защото е много приятно,когато си общуваш с хора,които споделят твоите интереси .......Така това от мен засега,ако има нещо ще се добавя.... smilies
Господар на съкровището
Господар на съкровището

on Чет 20 Окт - 9:16
lunati4kata написа:Здравейте аз съм Криса и съм почитател на всичко азиатско,от хората до културата ;) ...Приятно ми е да се запознаем..Какво да ви кажа от година и половина слушам само корейска музика(ох послъгах малко..: :D и малко японско..според зависи...) и съм изгледала доста драмички.Искам да помагам с преводи или поне имам желание за това,обаче нямам опит от сега си признавам ... :D Надявам се всички да си общуваме,защото е много приятно,когато си общуваш с хора,които споделят твоите интереси .......Така това от мен засега,ако има нещо ще се добавя.... smilies

Здравей и добре дошла!
Ако искаш да ни помагаш ето ти мой скайп и се свържи с мен pi4_skl
потребител
потребител
Брой мнения : 5
Дата на присъединяване : 11.09.2011
Години : 20
Местожителство : Bulgaria

on Чет 20 Окт - 23:07
Здравейте .. Razz Аз съм Габриела и съм Лудаа :bounce: по всичко азиатско .. !! Razz
потребител
потребител
Брой мнения : 3
Дата на присъединяване : 22.10.2011
Години : 40
Местожителство : елин пелин

on Пон 24 Окт - 2:08
Здравейте,казвам се Ваня и от скоро съм фен на азиатските драмички, но вече съм тотално зарибена :shock: :D Успех на екипа и благодарности за буквичките. :D
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 11
Дата на присъединяване : 11.09.2011
Години : 25
Местожителство : България(Кюстендил)

on Пон 24 Окт - 12:07
Здравейте на всички.Казвам се Цветелина и съм фен на азиатското кино,музика и актиори абе в общи линий на всичко.Приятелите ми смятат,че съм луда но какво пък да си мислят каквото щат.Надявам се да намеря много съмишленици в този форум файтинг.
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 18
Дата на присъединяване : 24.10.2011
Години : 37
Местожителство : Sliven

on Пон 24 Окт - 18:07
Аз съм Мая, привет!!! :D
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 7
Дата на присъединяване : 07.10.2011
Години : 45

on Вто 25 Окт - 10:25
Здравейте аз съм Станислав от Пловдив.
потребител
потребител
Брой мнения : 1
Дата на присъединяване : 27.10.2011
Години : 29
Местожителство : bulgariq

on Съб 29 Окт - 22:07
здравеите и от мен казвам се злати момиче на 22 год съм обожавам вичко свързано със Корея и сериалите и музиката .От 1-година слушам само такава музика и изгледах доста драми на последак
Живо въгленче
Живо въгленче
Брой мнения : 9
Дата на присъединяване : 03.11.2011
Години : 22
Местожителство : Русе

on Чет 3 Ное - 11:27
Хелоу и от мен. Не ми харесва цялото ми име,затова съм просто "Нади". Ооот..4 години съм фен на всичко с дръпнати очички. Поп,драми..всичко. sunny Трудно си намирах сродни души ,но ето ,че попаднах в цял един свят на любители,също като мен. ^^"
На 15г съм и наскоро се преместих в град Русе. Жалко,че тук все още не съм срещала фенове. Т_Т
опитен преводач
опитен преводач
Брой мнения : 15
Дата на присъединяване : 03.11.2011
Години : 39
Местожителство : Русе

on Чет 3 Ное - 13:00
Здравейте и от мен-аз съм Миглена и съм фен от близо 4 години.Радвам се за се запозная с нови приятели /надявам се / и почитатели на азиатската култура
потребител
потребител
Брой мнения : 5
Дата на присъединяване : 04.11.2011

on Пет 4 Ное - 22:12
Здравейте, аз съм Людмила. Фен съм на азиатското от 3 години. Радвам се, че има още един саит за азиатско кино и музика. Хуатинг
мастър в преводите
мастър в преводите
Брой мнения : 26
Дата на присъединяване : 17.09.2011

on Съб 5 Ное - 0:10
фенове от русе колкото искаш, Алис
Sponsored content

Върнете се в началото